Avatar @Chassefierre

@Chassefierre

Trickster & Wasz Szeryf
107 obserwujących. 57 obserwowanych.
Kanapowicz od ponad 2 lat. Ostatnio tutaj 1 minuta temu.
chassefierre
Napisz wiadomość
Obserwuj
107 obserwujących.
57 obserwowanych.
Kanapowicz od ponad 2 lat. Ostatnio tutaj 1 minuta temu.
środa, 13 kwietnia 2022

#102 Krótko o tym, jak zniszczyć sobie ,,karierę'' w dniu urodzin

czyli historia upadku Dariusza Rekosza. 

 

Gdyby ktoś się zastanawiał, kim jest ten pan (celowo z małej litery, no nie potrafię z siebie nawet formy grzecznościowej wobec takich osób wykrzesać), to jest on pisarzem znanym głównie z tego, że pisze książki dla dzieci i młodzieży

 

A przynajmniej był z tego powodu znany do przedwczoraj, czyli do dnia 11 kwietnia, kiedy to postanowił z okazji swoich urodzin podzielić się z ludźmi perłami swoich przemyśleń. Wątpliwej jakości, dodajmy: 

 

 

Później, to znaczy w dniu 12 kwietnia, na youtubowym gównokanale ,,Siewcy Prawdy'' (nie linkuję, oglądacie na własną odpowiedzialność, bo to medium należące do ludzi wierzących w koronawirusowe spiski i uciśnionych szlachetnych lechitów-sarmatów) Rekosz będzie się tłumaczył, że to był ,,eksperyment socjologiczny'' z tą flagą, no hehe. 

 

No nie hehe, i gówno nie ,,eksperyment socjologiczny''. Jako socjolog z wykształcenia mogę powiedzieć, że wpisy Rekosza mają z socjologią tyle wspólnego, co Władimir Putin z umiłowaniem pokoju na świecie - są zbiorami całkowicie rozbieżnymi. Nie stały nawet obok siebie. I w imieniu wszystkich socjologów bardzo proszę nie wycierać sobie gęby naszą dziedziną naukową. Dziękuję. 

 

W tym samym wywiadzie Rekosz, pozujący na biednego, niemal ukrzyżowanego (hehe) Siewcę Prawdy opowiada o tym, jak ,,śmiali się i dokazywali'' z rodziną, kiedy czytali na fejsbuniu wpisy ludzi mówiących, że Rekosz jest nienawistnym człowiekiem i zapewniających, że nie będą czytać jego książek. 

Jestem pewna, że jego rodzina uznała za jeszcze bardziej zabawny fakt zerwania współpracy z Rekoszem przez wydawnictwo Tandem i to, że ten literat od siedmiu boleści został zwolniony ze swojej zwykłej pracy. 

 

 

No ale dobrze, wczoraj pożar zaczął przybierać formy niekontrolowane, to znaczy ludzie się faktycznie zbulwersowali i okazało się, że wbrew oczekiwaniom naszego głównego bohatera większość Polaków nie popiera jego durnych słów, i w sumie to rodzice naprawdę wcale nie chcą czytać dzieciom książek kogoś, kto głosi takie poglądy, bo wiecie - nie wiadomo jakie on tam w tych książkach poglądy przemyca, tak? 

 

Dół był jednak zbyt płytki, więc Rekosz postanowił zakopać się głębiej:

 

 

Pomijając już takie drobnostki, jak poszanowanie języka ojczystego przez tego Pisanego-Caps-Lockiem-Polaka czy miotanie odnośnikami do konstytucji i ustaw (które, nie wiem, mają nas wystraszyć? mają nadać postowi formalny charakter?) należy zauważyć, że ani razu nie padło słowo ,,przepraszam'' i w wypowiedzi Rekosza nie ma ani grama jakiejkolwiek refleksji nad tym, że być może jego zachowanie było zwyczajnie chamskie, niestosowne i podłe. 

 

Rekosz pokazuje też, że swoich odbiorców ma za debili pisząc, że jego ,,wypowiedzi nie mają charakteru politycznego'', a on sam ,,nie sympatyzuje z którąkolwiek ze stron'' gdyż jest ,,przeciwny jakimkolwiek konfliktom zbrojnym'', ale nie widzi przy tym żadnego problemu w tym, żeby zamieścić o taką gównografikę na swoim profilu: 

 

 

(A potem ma jeszcze czelność jęczeć w tych Siewcach Prawdy, że ,,ludzie wypominają mu jakieś stare wpisy''. No tak, internet nie zapomina.)

 

 

Na koniec garść linków, gdybyście chcieli sobie poczytać więcej: 

https://sosnowiec.wyborcza.pl/sosnowiec/7,93867,28327883,autor-ksiazek-dla-dzieci-o-ukrainie-flaga-to-kolorowanka-i.html (bez paywalla)

https://dziennikzachodni.pl/pisarz-dariusz-rekosz-wyrazil-publicznie-swoje-kontrowersyjne-antyukrainskie-poglady-wydawnictwa-zrywaja-wspolprace-sprawe-bada/ar/c1-16265361

https://kultura.onet.pl/ksiazki/dariusz-rekosz-autor-ksiazek-dla-dzieci-publikuje-szokujace-nagranie/05e6fy1

https://ksiazki.wp.pl/dorota-zawadzka-ujawnila-nienawistne-wpisy-autora-ksiazek-dla-dzieci-reakcja-byla-natychmiastowa-6757099729496672a (nie lubię Super Niani, ale doceniam jej wkład w sprawę)

https://kultura.dziennik.pl/ksiazki/artykuly/8399582,skandal-dariusz-rekosz-autor-ksiazki-dla-dzieci-ukraincy-wydawnictwo.html

 

Sprawą wpisów Rekosza zajął się też Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. 

 

Dziękuję za uwagę, niech Wasz dzień będzie wolny od idiotów. :)

#juzwiecie#czegonieczytac#swoimdzieciom#lokalnagownoburza#wysrywyintelektualne#rodzimipisarze#watpliwejjakosciliteraci#niewiekiedyprzeprosic#konczwascwstyduoszczedz#lokalnepodworko#ukrainofobia#wojna
× 22
Komentarze
@LetMeRead
@LetMeRead · 3 miesiące temu
Żal chłopa, no... Myślę i myślę, w jakiej placówce by takiego można umieścić, ale chyba jeszcze taka nie powstała.
× 11
@jorja
@jorja · 3 miesiące temu
Niestety odnoszę wrażenie, że dzień wolny od idiotów to byłby istny cud.
× 9
@viki_zm
@viki_zm · 3 miesiące temu
Widziałam już kilka słów o tym panu w jednym z artykułów na kanapie i nawet nie wiem co mam powiedzieć…
× 7
@Johnson
@Johnson · 3 miesiące temu
To już by lepiej zrobił, jakby poszedł w stronę tych polityków co to im się "hakerzy" wkradli na twitterowe konta itp. ;-) Albo: "To nie ja, to wódka mówiła".

Nie ma co się grzać pajacami. Najlepiej by było, gdyby Ci co nie mają nic do powiedzenia zachowali to dla siebie, nie obwieszczając tego światu. Internet stety/niestety jest dla wszystkich.
× 6
@Chassefierre
@Chassefierre · 3 miesiące temu
Ktoś to ładnie ujął ostatnio, że ,,gdyby nie internet, to tylko w Jasienicy wiedzieliby żeś głupia". ;)

No a poza tym już dałam dzisiaj znać w pracy, co za cyrk odstawił Rekosz, żeby przypadkiem nikt nie wpadł pomysł na zaproszenie pana na jakieś spotkanie. ;)
× 3
@Wiesia
@Wiesia · 3 miesiące temu
Ja tak trochę abstrahując od tematu, mam przemyślenia odnośnie flagi właśnie. Dziwi mnie dlaczego polacy na wszelkich protestach czy blokadach, owijają się w ukraińskie flagi.
Czy nie można udzielać poparcia pod własnym godłem? Wszak jesteśmy Polakami, owińmy się w polską flagę i stańmy ramię w ramię z Ukraińcami.
× 5
@LetMeRead
@LetMeRead · 3 miesiące temu
Pewnie robią to po prostu na znak solidarności. Tak myślę.
× 4
@Wiesia
@Wiesia · 3 miesiące temu
Ja to rozumiem , jestem całym sercem za pokojem. Przypinki, chorągiewki z flagą Ukrainy na znak solidarności, jak najbardziej, ale ja jako Polka okryła bym się Polską flagą. Dla mnie taki gest poparcia miałby też dużą moc.

To jednak tylko moje przemyślenia. Każdy przeżywa to inaczej.
Najważniejsze żeby zachować się po prostu po ludzku.
× 4
@LetMeRead
@LetMeRead · 3 miesiące temu
Najważniejsze żeby zachować się po prostu po ludzku.
Otóż właśnie! :)
× 2
@MLB
@MLB · 3 miesiące temu
Pacyfista i Wielki Lechita, jego mać! Też się zagrzałam. @Chassefierre, fajnie, że zebrałaś tu to wszystko razem, nie wiedziałam, że ten pisarz pogrążał się dalej.
@Wiesia, ja jestem za zwycięstwem, a nie za pokojem, szczególnie nie za wszelką cenę. Nie widzę nic złego w owijaniu się w ukraińską flagę, jest to wyraz jednoznacznego poparcia bez żadnych podtekstów (konfederackich, wielkolechickich, turbo nacjonalistycznych itp.) Zdrowo jest unikać pomyłek.
@Airain
@Airain · 3 miesiące temu
I dlatego Internet to ZUO. Bo bym se żyła o takim to indywiduum niewiedząca i nie musiałabym się złościć.
Jak to filozoficzne rzekł mi jeden znajomy gość: bo jak się w mętnej wodzie miesza, to zawsze głównie g... na wierzch wypływa.

Żeby jednak było coś pozytywnego - Chasse, masz słodkiego awatarka! :)
× 3
@Chassefierre
@Chassefierre · 3 miesiące temu
Dziękuję! Jeśli podoba Ci się ten styl rysunków, to wyszukaj sobie w internecie prace Oksany Buly - ona tworzy właśnie takie piękne, niesamowicie ciepłe ilustracje. :3
× 2
@Vernau
@Vernau · 3 miesiące temu
Mnie jedno zastanawia. Czy ten Pan zaprezentował w taki sposób swoje poglądy, czy wykorzystał wojnę na Ukrainie, żeby sobie zrobić dodatkową darmową reklamę w sieci ?
× 2
@LetMeRead
@LetMeRead · 3 miesiące temu
Z komentarzy do tych wpisów wynika, że raczej swoje.
× 5
@Wiesia
@Wiesia · 3 miesiące temu
Moja mama mawia że "w praniu wychodzą wszystkie brudy"
Tak jak w przypadku tego pana...
× 3
@jatymyoni
@jatymyoni · 3 miesiące temu
Może uważał, że nie ważne co piszą, byleby nazwiska nie przekręcili. Jednak tym razem chyba osiągną efekt nie spodziewany, że ludzie odrzucą też jego twórczość.
× 2
@LetMeRead
@LetMeRead · 3 miesiące temu
Zdziwiłabyś się (a może i nie?), jak wiele osób pod tymi wpisami deklaruje poparcie dla jego postawy i pisze np. o tym, że to jest człowiek niezmanipulowany przez media, który ma odwagę mówić prawdę...
× 4
@jatymyoni
@jatymyoni · 3 miesiące temu
Wiem, gdyż na poczcie pani w okienku i jakiś gość mieli identyczne poglądy, a mnie zarzucili brak patriotyzmu.
× 3

Archiwum

2020

O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl