Avatar @Chassefierre

@Chassefierre

Trickster & Wasz Szeryf
110 obserwujących. 56 obserwowanych.
Kanapowicz od ponad 2 lat. Ostatnio tutaj około 2 godziny temu.
Napisz wiadomość
Obserwuj
110 obserwujących.
56 obserwowanych.
Kanapowicz od ponad 2 lat. Ostatnio tutaj około 2 godziny temu.
środa, 21 lipca 2021

#71 Jak uniknąć spotkania z wymiarem sprawiedliwości

Bądź stary. Nie miej sumienia. Lecz się - pewnie z powodu choroby alkoholowej. Wyjdź pewnego dnia z domu - nie, wróć, przecież ty oficjalnie nie masz domu - więc wstań gdzieś rano i stwierdź, że ,,ach, cóż za wspaniały dzień, żeby ukraść komuś rower''.

Ukradnij ten rower. Sprzedaj go komuś.

A jak się okaże, że trafiłeś na taką Chassefierre, która rozpoczęła niemal histeryczne poszukiwania swojego roweru i wciągnęła w to policję, internet i wszystkich znajomych, i jak już okaże się, że się nie wywiniesz i znalazła cię policja to powiedz, że:

- jesteś biedny, nie masz pieniędzy, nie masz mieszkania, nie masz żadnych wartościowch rzeczy, leczyłeś się (zapewne z powodu choroby alkoholowej) i

- sprzedałeś rower, nie wiesz komu, nie wiesz czy to był mężczyzna, czy to była kobieta, no tak randomowo poszedłeś na jakiś targ i opchnąłeś rower warty 2500 złotych (czyli więcej niż wypłata laski, którą okradłeś, ale przecież nie masz sumienia, więc cię to nie obchodzi) za zawrotną kwotę 80 złotych i

- w sumie co mi możesz zrobić panie władzo?

Bo jak tak zrobisz, to się okaże, że pan władza nic ci nie zrobi, nawet nie zastosuje jakiegoś środka zapobiegawczego w rodzaju aresztu, bo to ,,mała szkodliwość czynu''.

 

I żeby nie było, na tym etapie już liczyłam się z tym, że roweru nie odzyskam (chociaż miałam nadzieję, ale prawdą jest, jak mawiają, że matką ona głupich), ale wydawało mi się, że złodziej nagminnie kradnący rowery w okolicznych miastach (Sosnowiec, Chorzów, Katowice, Siemianowice strzeżcie się chudych starych dziadów w okularach) zostanie przynajmniej aresztowany.

Ale nie. Nie został.

#przezywam#glebokierozczarowanie#zlodziej#rower#sprawiedliwosc#niesprawiedliwosc#policja
× 15
Komentarze
@Mackowy
@Mackowy · około rok temu
Tak w naszym kraju najlepiej być bezwolnym żulem alkoholikiem, wszystko wtedy uchodzi płazem: możesz śmierdzieć, nie mieć biletu w tramwaju, jak widać po Twojej historii, również kraść, ale spróbuj "obrazić" bozię, albo prezydenta, od razu jakiś paragraf się znajdzie... nawet na żula 🤦
× 6
@Chassefierre
@Chassefierre · około rok temu
Nawet nie masz pojęcia, jak bardzo mnie to frustruje...
× 1
@Mackowy
@Mackowy · około rok temu
Mam pojęcie, bo mnie też, a najgorsza jest bezsilność, bo nawet nie możesz legalnie takiemu nakłaś po mordzie ...
× 3
@Vernau
@Vernau · około rok temu
Współczuję, ale trzeba pamiętać, że policja działa w oparciu o przepisy prawa. A kto stanowi prawo ?
Ano, polski sejm.
× 6
@kazal_ka
@kazal_ka · około rok temu
Przykro mi :(
× 4
@Johnson
@Johnson · około rok temu
Ty, ale jak nie zatrzymany, przecież 2500 się już łapie w kradzież widełkami $? I jeszcze sprzedał to dołożone paserstwo? wadafak?
× 2
@Chassefierre
@Chassefierre · około rok temu
No normalnie, nie wsadzili go do aresztu, ani nic. Na razie czekają aż im KRK odpisze czy koleś w ciągu ostatnich pięciu lat był skazywany za kradzieże rowerów podobne rzeczy, żeby napisać pozew dla sądu, żeby następnie go skazać. Do tego czasu cwany pan złodziej może sobie chodzić, gdzie mu się podoba, i kraść kolejne rowery. Bo kradł je nie tylko w Sosnowcu, ale i w Katowicach. Wygląda na to, że rowery są jego specjalizacją.
Ale ,,mała szkodliwość'' więc wiesz.
× 6
@biegajacy_bibliotekarz
@biegajacy_bibliotekarz · około rok temu
Bardzo mi przykro :(
× 2
@Wiesia
@Wiesia · około rok temu
Przykro mi bardzo 🙁
× 2

Archiwum

2020

O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl